Halloween, Průvod světel, Stezka odvahy

Strašidelný duchařský svátek Halloween jsme si letos připomněli dnem plným tvoření a dobrodružství. Začali jsme patřičnou výzdobou školy, nahánějící hrůzu každému nově příchozímu, upekli a nazdobili jsme děsivé cukroví i perníčky a nechybělo ani dlabání ukrutně se tvářících dýní. Zbytky přírodních materiálů jsme pak odnesli do Bažiny, kouzelně zapadané žlutým listím.

Před šestou hodinou odpolední se začali před školou scházet rodičové a spoluobčané, aby se s námi prošli vsí v Průvodu světel. Napočítali jsme úctyhodných 147 účastníků, které doprovázelo ještě štěně Eny Smolíková. Po okruhu Jestřebíčkem a Koronzovem kolem obecního úřadu zpět ke škole jim byl odměnou krásný ohňostroj. Všem, kdo s námi šli, moc děkujeme za to, že si udělali čas.

Po ohňostroji nastala černočerná tajemná tma a my se do ní měli vydat na Stezku odvahy. Ne do školního sklepa jako dřív, kde je ještě jakž takž bezpečno, ale ven až dozadu na Perk. Tam jsme se pak museli za vytí vlků a burácení hromů podepsat. Jenže my jsme nebojácní a jen tak něco nám strach nenažene, a tak se mohla všechna strašidla po cestě třeba ustrašit, a stejně jsme všichni statečně došli pod dub i zpátky a zvěčnili své jméno na pergamen.

A protože máme naši školu rádi a skoro bez ní nemůžeme být, tak jsme si v ní po dobrodružném zážitku rovnou i ustlali. Na výzdobu školy a další fotky z vydařeného dne se koukněte do fotogalerie z Halloweenu.

Datum: 28.10.2019 09:25:16