Noví kamarádi v naší škole - lev a želva

Přes zkrácení minulého školního roku kvůli virové pandemii se nám podařilo uspořádat peněžní sbírku, díky které jsme se stali adoptivními rodiči lva berberského a želvy obrovské, obývajících expozice Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem. Záměr zpříjemnit život zvířatům, jejichž populace ve volné přírodě jsou ohrožené lidskou činností, se okamžitě zalíbil jak nám školákům, tak i našim rodičům, a nakonec se podařilo vybrat krásných 2 500,- Kč.

ZŠ a MŠ Jestřebí - adopce lva a želvy

V demokratickém hlasování jsme následně rozhodli o tom, že částkou 1 000,- korun podpoříme chov lva berberského, stejnou sumu věnujeme na chov želvy obrovské a zbylých 500,- korun pošleme na konto Ochranářské projekty, jehož zřízením se daří pomáhat při ochraně ohrožených živočichů v jejich přirozeném prostředí. Zanedlouho nám pak od Safari Parku Dvůr Králové nad Labem přišly certifikáty potvrzující adoptivní rodičovství, a jak je patrné z fotografie výše, naše škola už je zapsaná i na tabuli přispěvatelů přímo v areálu safari.

Zatím jsme se sice nestihli zajet na naše nové zvířecí kamarády podívat, ale do Dvora Králové se chystáme co nejdříve to půjde, nejlépe hned v září. Už se na naše lvy a želvy i ostatní obyvatele zoo a safari moc těšíme.

ZŠ a MŠ Jestřebí - lev berberský

ZŠ a MŠ Jestřebí - želva obrovská

Zajímá vás víc o životě adoptovaných zvířat? Podívejte se na profil lva berberského a vizitku želvy obrovské přímo na stránkách Safari Parku. Tam můžete také sledovat, jak se daří třem čerstvým přírůstkům ve lví smečce, které přišly na svět 5. července 2020. Níže si pak prohlédněte oba získané certifikáty. Děkujeme každému, kdo se naší sbírky zúčastnil a přispěl tak k lepšímu životu ohrožených zvířat!

ZŠ a MŠ Jestřebí - certifikát adopce - lev

ZŠ a MŠ Jestřebí - certifikát adopce - želva