Lyžovačka v Kunčicích se vydařila

Návrat do školy po vánočních prázdninách není zrovna jednoduchý, my však měli to štěstí, že jsme se v počátečních školních dnech roku 2024 soustředili na přípravu lyžařského výcviku naplánovaného na druhý lednový týden. Což nám dost pomohlo s novoroční "aklimatizací" a celí natěšení jsme pak mohli vyrazit do našich oblíbených Kunčic pod horou Králický Sněžník nedaleko Starého Města.

A těšit jsme se měli na co, protože parádně vyšlo počasí a díky teplotám pod bodem mrazu byla na sjezdovkách spousta technického sněhu. Ten je sice o něco jiný než přírodní, to ale nám lyžařským začátečníkům vůbec nevadí, hlavně, že se po tom dá jezdit.

Do kunčického skiareálu jsme se letos vydali společně s dětmi ze základní školy na Skaličce, takže na nás kromě zimních zážitků čekala i nová kamarádství. Seznámili jsme se rychle, a pak už nás instruktoři rozdělili do pěti družstev pojmenovaných Tygři, Čoklíci, Rebelové, Žabky a Šneci. Lyžování šlo všem výborně, ti, co už na výcviku byli, ukázali, že si něco z předchozích let pamatují, a bezpečně sjíždět svah se naučili i úplní nováčci.

Na konci lyžařského výcviku jsme dostali zasloužené medaile a od jedné z babiček za odměnu také výborné sladké muffiny. Jen škoda, že teď už zase musíme být ve škole, klidně bychom si ještě aspoň týden v Kunčicích zopakovali.

Lyžařský výcvik 2024 - ZŠ Jestřebí

To jsme my, lyžaři z Jestřebí a Skaličky spolu se skvělými kunčickými instruktory.

Další obrázky najdete ve fotogalerii z lyžáku 2024.

Datum: 17.1.2024 11:35:56