On-line učebna ZŠ Jestřebí

Nacházíte se zde: Úvodní stránka » Vzdálená výuka

Služby Google Workspace pro školy – ZŠ a MŠ Jestřebí

UPOZORNĚNÍ – pro práci v Google Workspace doporučujeme používat webový prohlížeč Google Chrome (v ostatních prohlížečích nemusí být všechny služby dostupné nebo plně funkční).
Odkaz na stažení najdete zde: Google Chrome

ZŠ a MŠ Jestřebí - vzdálená on-line učebna Přihlášení do on-line Učebny Google

TABULKA S ČASY PŘIHLAŠOVÁNÍ ŽÁKŮ DO VZDÁLENÉ VÝUKY ZŠ JESTŘEBÍ (ROZVRH HODIN) JE V DOLNÍ TÉTO ČÁSTI STRÁNKY

ZŠ a MŠ Jestřebí - on-line výuka mail Přihlášení do e-mailové schránky

Nejjednodušší způsob, jak se do výuky přihlásit je přes odkaz „Vzdálená výuka„ přímo v hlavním menu na webových stránkách školy www.zs-ms-jestrebi.cz. Zde najdete přímé odkazy na Google učebnu nebo na školní email.

Od zástupce školy jste obdrželi vaše přihlašovací údaje ve formátu např. zak01@zs-ms-jestrebi.cz (číslice je vždy jiná, toto je pouze příklad) společně s úvodním heslem, které použijete pouze při prvním přihlášení a následně jej dle pokynů na obrazovce změníte na vlastní heslo, které si poznamenejte. V žádném případě neukládejte heslo do prohlížeče po přihlášení z důvodu zneužití a to i v domácím prostředí.

Při prvním přihlášení je v kolonce „Zadejte svůj e-mail“ již část adresy předvyplněná (@zs-ms-jestrebi.cz) pro zjednodušené přihlášení. Vy zadáte tedy pouze tu část, která chybí (např. zak01, zak02, atd..) a kliknete na tlačítko „Další“.

ZŠ a MŠ Jestřebí - přihlášení on-line učebna

Po úspěšném přihlášení bude nutné kromě změny hesla ještě odsouhlasit několik pravidel a vybrat roli „Jsem Student“

POZOR!!! pokud vyberete roli „Jsem Učitel“ nebudete ověřeni a nebude pro vás možné výuku používat.

Jakmile se přihlásíte, jsou pro váš přihlášený školní účet všechny aplikace Google Workspace dostupné a je možno mezi nimi přepínat kliknutím na ikonu výběru aplikace. (na obrázku vyznačeno červenou šipkou). K dispozici máte např. aplikace Učebna, Gmail, Disk, Meet, Dokumenty, Tabulky a další.

ZŠ a MŠ Jestřebí - aplikace google

V případě že využíváte více účtů google, je třeba si vždy zkontrolovat, zda jste přihlášeni školním účtem. To lze provést kliknutím na ikonu barevného kolečka s písmenem (na obrázku písmenu R ve fialovém kroužku vpravo vedle červené šipky)

Časy přihlášení jednotlivých ročníků ZŠ Jestřebí do on-line učebny Vzdálené výuky

ZŠ a MŠ Jestřebí - časy přihlášení do on-line učebny

Na internetu můžete najít velké množství různých návodů, jak aplikace pro výuku používat. Koukněte třeba sem:
Usnadněte si vzdělávání na dálku s Googlem - Studentům (events.withgoogle.com)

Informace pro rodiče - Jak je to s bezpečností a GDPR?
Pro Google je bezpečnost vašich dat jednou z nejvyšších priorit. Systémy a procesy jsou pravidelně auditovány a certifikovány renomovanými společnostmi. Nejvíce relevantní pro ČR jsou ISO 27001, ISO 27017, ISO 27018. Google nakládá s vašimi daty plně v souladu s požadavky GDPR.

Nacházíte se zde: Úvodní stránka » Vzdálená výuka