Nacházíte se zde: Úvodní stránka » O škole » Jídelna

Stravovna

Naše jídelna poskytuje stravovací služby dětem a řídí se výživovými normami v souladu s § 119 a 121 Školského zákona č. 561/04 Sb., zákonem č. 258/200 Sb., Vyhláškou Ministerstva školství č. 107/2005 Sb. o školním stravování a Vyhláškou 137/04 Sb., o hygienických požadavcích na stravovací služby a zásadách stravovací a provozní hygieny.

Přihlášení ke stravování provádí rodiče současně při přijímání žáka do naší školy.

O naší kuchyni

Zařazujeme pokrmy podle nových, modernějších receptur. Děti mají denně mléko. Mléčné výrobky (sýry, jogurty, tvaroh) jsou podávány co nejčastěji. Ovoce nebo zeleninu (příp. zeleninové talíře) jim dáváme denně. Bílé pečivo střídáme s celozrnným, luštěniny a luštěninové směsi připravujeme jako hlavní jídlo, nebo polévky. Vepřové maso omezujeme a místo něj podáváme maso bílé (krůtu, kuře, králíka).Často připravujeme ryby na různé způsoby.Po celý den je pro děti zajištěn pitný režim s možností výběru i neslazeného nápoje. I přes to, že při sestavování jídelníčku musíme dodržovat platné výživové normy, finanční limity a správnou skladbu stravy, je naším hlavním cílem to, aby dětem u nás chutnalo.

Upozornění

Omezení stravy dětí ze zdravotních důvodů, případně úplné vyloučení některých potravin z jídla, je možné pouze na základě předložení lékařského potvrzení.

Nacházíte se zde: Úvodní stránka » O škole » Jídelna