Oslavili jsme Svátek maminek

Ani letos jsme nezapomněli, že naše nejmilejší maminky mají v květnu svátek, a připravili jsme si pro ně spoustu krásných dárků. Nejdřív přišly ve čtvrtek 9. května přímo za námi do školky, kde je Medvídci provedli po různých koutcích a jejich mámy si užily masáže, manikůru, vázání kytiček nebo zdobení napečených muffinů. Děti jim také zarecitovaly nějaké básničky, zazpívaly písničky i zatancovaly a nakonec je vzaly do školní zahrady, ve které se maminky prošly zábavnou stezkou s hledáním pokladu. Každá si také odnesla domů krásnou originální nákupní tašku vyrobenou ve školce.

Oslavy svátku maminek pak pokračovaly v neděli 12. května v jestřebském kulturním domě. Zvídálkové vystoupili na jevišti s recitacemi, zpíváním, rytmickým číslem a tanečky na téma barvy a svoje představení zakončili veršovanou scénkou o Červené Karkulce, napsanou básníkem Františkem Hrubínem. Potom už se mámám a babičkám v sále předvedli také velcí školáci, které letos celým rokem provází téma "Příroda kolem nás". Začali hrou na školu, během níž si zopakovali svoje vědomosti o živé přírodě, zatančili mazurku a ukázali, jak umí hrát na hudební nástroje. Přítomné obecenstvo tak postupně potěšily tóny fléten, kytary, houslí i klavíru. Na závěr školáci odehráli veselé divadelní představení Oóó vajíčko nastudované na námět knižní předlohy Ester Staré. Podle bouřlivého potlesku v kulturáku se nám oslavy vydařily a můžeme jen říct: "Maminky, máme vás nejraději, a už teď se těšíme, až vám zase za rok ukážeme svoje umění."

Prohlédněte si všechny fotografie z oslav Svátku matek v Jestřebí a také videozáznamy z vystoupení školkáčků i představení školáků na kanálu YouTube.

Svátek maminek 2024 - MŠ a ZŠ Jestřebí

Datum: 23.5.2024 06:33:34