Z průvodu na noc do školy, a pak do Letohradu

Jako každým rokem, i letos jsme uspořádali večerní světýlkový průvod obcí. Ovšem vzhledem k tomu, že jeho termín už se blížil víc svátku Mikuláše než Halloweenu, nechali jsme tentokrát strašidelné masky a oblečky ve skříni a vystrojili se za anděly. K éterickým okřídleným bytostem se přidalo i několik zlobivých čertů a ve čtvrtek 1. prosince před šestou večerní jsme všichni společně vyrazili na procházku obcí. Vzali jsme to pěkně poctivě odshora z Jestřebíčka až dolů do Jestřebí a věřte, nebo ne, šlo nás přesně tolik, jako je popisné číslo v adrese naší školy. Víte, kolik účastníků v průvodu bylo?

Cestou jsme navštívili Mikulášovu komůrku i andělské obydlí, zastavili se u pekelné brány a nakonec došli až k živému betlému. U něj jsme si zazpívali za doprovodu houslí a dostali výborné voňavé perníčky. Pak už následovalo rozloučení s rodiči, protože na nás čekal ještě další program přímo ve škole. Tam každý z nás absolvoval Mikulášskou stezku s několika stanovišti, na nichž jsme plnili různé vědomostní i pohybové úkoly.

Podívejte se na fotky z Andělského průvodu a také na video, kde se mnozí poznáte

Po této soutěži pomalu začala příprava na spaní ve třídách, které si pokaždé úplně nejvíc užíváme. Ještě před tím, než jsme si popřáli "dobrou noc", napadlo někoho z nás, že když spíme ve škole, je to jako na dovolené. A že by teda nebylo vůbec od věci, kdybychom dostali snídani v podobě švédského stolu. A co čert (ne)chtěl, nebo nás snad všichni andělé vyslyšeli, ráno jsme přišli do jídelny a tam byl opravdu přichystaný raut jako v luxusním hotelu. Jak tohle děvčata z kuchyně dokázala, už se asi nedozvíme, každopádně jim beztak musely nějaké ty napřirozené bytosti pomoci, jinak to není možné.

Po zážitcích z uplynulého večera se nám v pátek z pochopitelných důvodů nechtělo příliš vzdělávat, a tak jsme ocenili, že paní učitelky naplánovaly na tento den výlet do Muzea řemesel ve městečku Letohrad. Tam jsme si prohlédli spoustu různých exponátů a dozvěděli se, jak naši předkové dřív vyráběli máslo, mouku, provazy a další věci, i jakou práci zastával vlásenkář, kartáčník nebo funebrák. Návštěva to byla moc pěkná a odnesli jsme si z ní mnoho zajímavých poznatků.

Prohlédněte si i obrázky ze spaní ve škole a z Muzea řemesel

No a konečně v pondělí 5. prosince nás přímo ve škole navštívil samotný Mikuláš se svou družinou, aby zase po roce zkontroloval, jestli jsme pořád stejně hodní, pilně se učíme a neděláme lumpárny. Nic závadného u nás (ostatně jako vždycky) nenašel, takže jsme mu přednesli nějaké básničky a zazpívali pár písniček a od nám za odměnu rozdal balíčky s dobrotami. Ty přes něj poslaly tety Čiperky a my jim za ně moc děkujeme!

Andělský průvod 2022 - ZŠ a MŠ Jestřebí

Datum: 7.12.2022 18:37:26